Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://www.seha-liga.com/assets/images/klubovi/small/28.png

 seha seal

Сеха лига - Б група  Сезона 2019/2020

 

    ОН П Н И ГР Б
1. Телеком Веспрем 9 7 0 2 280:242 21
2. Мешков Брест 9 6 0 3 283:249 18
3. ППД Загреб 8 6 0 2 236:209 18
4. Металопластика 10 4 0 6 272:302 12
5. Еурофарм Работник 9 3 0 6 246:254 9
6. Спартак Москва 9 1 0 8 233:294 3
         

 

1. Коло

Металопластика- ППД Загреб  25:28

Мешков Брест - Телеком Веспрем   27:28

Еурофарм Работник - Спартак Москва   34:29

 

2. Коло

Спартак Москва - Телеком Веспрем  23:26

Еурофарм Работник - Металопластика   32:21

Мешков Брест - ППД Загреб   33:29

 

3. Коло

Телеком Веспрем - ППД Загреб   36:28

Мешков Брест - Еурофарм Работник   31:22

Спартак Москва - Металопластика  36:32

 

4. Коло

Спартак Москва - ППД Загреб   23:39

Еурофарм Работник - Телеком Веспрем  26:24

Металопластика- Мешков Брест  35:33

 

5. Коло

Мешков Брест - Спартак Москва   35:24

ППД Загреб - Еурофарм Работник   24:23

Телеком Веспрем - Металопластика   36:29

 

6. Коло

Телеком Веспрем - Мешков Брест  32:23

ППД Загреб - Металопластика   30:25

Спартак Москва - Еурофарм Работник   21:33

 

7. Коло

Телеком Веспрем - Спартак Москва   37:32

Металопластика- Еурофарм Работник   27:26

ППД Загреб - Мешков Брест

 

8. Коло

Еурофарм Работник - Мешков Брест   32:35

Металопластика- Спартак Москва   27:23

ППД Загреб - Телеком Веспрем

 

9. Коло

Мешков Брест - Металопластика   32:21

ППД Загреб - Спартак Москва   30:17

Телеком Веспрем - Еурофарм Работник   35:24

 

10. Коло

Спартак Москва - Мешков Брест   26:34

ППД Загреб - Еурофарм Работник   27:28

Металопластика- Телеком Веспрем   30:26

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48