b_640_480_16777215_00_images_vesti_2023_07_358515594_306694501714239_4024812412910475750_n.jpg

Организаторот на ТВ турнирот на шампионите Добој 2023 го одреди комплетниот распоред на натпревар. Овој турнир ќе се одржи од 14 до 18 август, а ќе настапат осум екипи, од кои пет учесници во Лигата на шампионите за сезоната 2023/24.

Група А: Еурофарм Пелистер (Македонија), Слога Добој (БиХ), Монпелје (Франција), Ал-Ахли (Египет)
Група Б: Барселона (Шпанија), Загреб (Хрватска), Целје Пивоварна Лашко (Словенија), Војводина (Србија)

Распоред на натпреварите:
14 август:
18:30 – Парада на спортот
20:30 – Свечено отворање
21:15 – Слога Добој – Монпелје

15 август:
17:20 – Барселона – Војводина
19:10 – Ал-Ахли – Еурофарм Пелистер
21:00 – ППД Загреб – Целје Пивоварна Лашко

16 август:
15:30 – Слога Добој – Еурофарм Пелистер
17:20 – Еурофарм Пелистер – ППД Загреб
19:10 – Војводина – Целје Пивоварна Лашко
21:00 – Монпелје – Ал-Ахли

17 август:
15:30 – Ал-Ахли – Слога Добој
17:20 – ППД Загреб – Војводина
19-10 – Еурофарм Пелистер – Монпелје
21:00 – Целје Пивоварна Лашко – Барселона

18 август:
10:00 – Натпревар за седмо место
12:00 – Натпревар за петто место
18:00 – Натпревар за трето место
20:15 – Финале
22:00 – Свечено затворање

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723