b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_06_Screenshot-2024-06-19-155540.jpg

Дел од ракометниот крем од регионот ќе учествува на Меѓународниот турнир „Крсте Андоновски“ што ќе се одржи во организација на ГРК Охрид и Општина Охрид од 20 до 24 август 2024 година. Титулата ќе ја брани Еурофарм Пелистер кој прифати да настапи на турнирот на кој улествуваше минатата година.

Покрај Еурофарм Пелистер и домаќинот на турнирот од Македонија ќе учествуваат уште и Вардар и Алкалоид, како и Партизан и Динамо Панчево од Србија, Ловќен од Црна Гора, Целје од Словенија и Олимпијакос од Грција.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723