b_640_480_16777215_00_images_vesti_2023_07_zarekap.jpg

Ракометарите на Еурофарм Пелистер се во Маврово, каде ја одработуваат најтешката фаза од подготовките за новата сезона.

Тренерот Александар Јовиќ и стручниот тим-менаџер на битолчани, Звонко Шундовски, веруваат дека ракометарите ќе се подготват добор за сите предизвици што ги чекаат во новата сезона. Тројцата капитени Жарко Пешевски, Марио Танкоски и Ненад Костески објаснија како се одвиваат тренинзите во Маврово.

Битолчани вторник попладне се враќаат во својот град и ќе ги продолжат подготовките за турнирите во Добој и Охрид.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723