b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_06_448623601_17912632868951206_4666448596795770749_n.jpg

Македонскиот машки ракометен шампион Еурофарм Пелистер ќе учествува на популарниот „Турнир на шампионите“ кој ќе се игра во Добој, Босна и Херцеговина.

Турнирот ќе се одржи од 28 август до 1 септември, а на натпреварувањето ќе учествуваат и Веспрем, Татабања, Бешикташ, Загреб, Војводина, Слога и Ал-Ахли.

Еурофарм Пелистер во минатото двапати го освојуваше популарниот турнир, и тоа во 1996 и 1997 година.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723