b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_12_plisani_m.jpg

Битола го испочитува барањето на Еурофарм Пелистер и направи голем гест пред новогодишните и божиќните празници за дечињата од ранливите категории

Подот на спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола беше преплавен од плишани играчки за време на полувремето од дербито со Вардар.

Овие плишани играчи се наменети за дечињата од ранливите категории. Од клубот пред мечот истакнаа дека со оваа порака сакаат да ги потенцираат вистинските вредности на животот, пренесени преку спортот.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723