negoyino

Еурофарм Пелистер убедливо ги однесе бодовите од Неготино

прочитај повеќе...

banner 1 banner 2

Вести

  ezgif 2 8ba0355985300821 EHF TV 2022 Web 300x100px

ehf f4 24

Next round icon

4 коло

РК Вардар Неготино22

Еурофарм Пелистер 35


РК Бутел-

РК Голден Арт-


РК Пролет 32

РК Мулти Есенс 27


РК Прилеп22

РК Вардар 196135


Next round icon

4 коло

ГРК Охрид24

Еурофарм Пелистер 2 22


РК Аеродром30

РК Алкалоид 44


МРК Куманово16

ГРК Тиквеш28


РК Струга37

РК Скопје 202028


Table icon

Суперлига Мажи - Група Б (2023/2024)

Table icon

Суперлига Мажи - Група А (2023/2024)

logo rfm23

Next round icon

5 коло

Еурофарм Пелистер -

РК Бутел-


РК Мулти Есенс -

РК Прилеп-


РК Голден Арт-

РК Пролет -


РК Вардар 1961-

РК Вардар Неготино-


Next round icon

5 коло

Еурофарм Пелистер 2 -

РК Аеродром-


РК Алкалоид -

РК Струга-


РК Скопје 2020-

МРК Куманово-


ГРК Тиквеш-

ГРК Охрид-


sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723