Повеќе...

Организаторот на Струшкиот ракометен турнир вечерва го објави календарот за 48-тото издание, кое ќе се одржи од 12 до 16 август. Еурофарм Пелистер дебитира в среда навечер против Металург, а следниот ден првиот натпревар ќе го одигра и Еурофарм Пелистер 2 и тоа против Бутел.

Повеќе...

Денес беа извлечени групите за традиционалниот струшки ракометен турнир на кој оваа година ќе учествуваат само клубови од Македонија. Поради пандемијата на коронавирус, оваа година струшкиот турнир кој традиционално беше меѓународен, ќе биде составен само од домашни екипи.

Повеќе...

Комплетиран е ростер на Еурофарм Пелистер 2 со доведување на четворица талентирани ракометари на РК Алушовски. Нови ракометари во ростерот на Александар Јовиќ се Петар Атанасијевиќ, Павле Атанасијевиќ, Стефан Андонов и Ненад Белистојаноски.

Повеќе...

Крилото Цветан Кузманоски од Струга се сели во Еурофарм Пелистер 2. Младиот ракометар денес позираше со дресот на битолскиот суперлигаш, само неколку минути по потпишувањето на договорот. Талентираното 20-годишно крило две сезони по ред е најдобар клупски стрелец и неговите настапи не останаа незабележани.

Повеќе...

Од почетокот на февруари и возвратниот натпревар против Нексе Нашице, македонскиот вицешампион Еурофарм Пелистер не одиграл официјален натпревар. Екипата претрпе драстични промени и со седум нови лица денес ги започна подготовките за новата сезона.

Повеќе...

Еурофарм Пелистер денес ќе го има првиот собир по долгата пауза поради прекинот на првенството кое беше предизвикано од панедемијата со коронавирус. Тренерот Жељко Бабиќ ќе ги има на собир своите ракометари, ќе им ја претстави програмата за подготовките, а клубот денес го презентираше новиот комплет на дресови со кои ќе се натпреварува во новата сезона.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48