Danilo-Petrovac.jpg

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за собир за меѓународни пријателски турнири во Србија и Романија. На списокот се наоѓаат четворица ракометари на Еурофарм : Митревски,Марковски, Маџовски и Велковски.

список МКД

25.12.2019 (среда) во 19:00 часот Македонија – Кувајт
26.12.2019 (четврток) во 19:00 часот Македонија – Кувајт

Во Романија нашата репрезентација ќе настапи на „Трофеј Карпати” (Ф4 турнир) во Букурешт. На турнирот учествуваат репрезентациите на Македонија, Алжир, Романија и Холандија.

Распоред на натпревари:

28.12.2019 (сабота) 16:00 часот - Македонија – Алжир
28.12.2019 (сабота) 18:00 часот - Романија – Холандија
29.12.2019 (недела) 16:00 часот - Натпревар за трето место
29.12.2019 (недела) 18:00 часот - Финале

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48