b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_02_DSC_0792.JPG

Еурофарм Пелистер 2 - Работнички 33-17 (19-10)

Во првиот натпревар под името Еурофарам Пелистер 2, во рамките од 15. коло од Суперлигата, во Битола падна тимот на со 33-17. Околу петстотини љубители на ракометот видоа ддве млади екипи кои се надигруваа за првенствени бодови. Победникот беше решен уште во првото полувреме кога екипата на Александар Зарков се одлепи на 19-10. Вториот дел донесе игра со послави одбрани и многу голови.

Најдобри стрелци кај домашните беа Васко Димитровски со шест голови, како и Игор Трајковски и Никола Димитров со по пет погодоци.

Кај Работнички се истакнаа Давор Палевски со седум голови и Стефан Добревски со три гола.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48