FLP_3050-2.jpg

Со четирите победници на првата фаза од Купот на Македонија, комплетиран е списокот на 16 учесници во четвртфиналната фаза.

Пред ждрепката определени се квалитативните шешири, а Еурофарм Пелистер се наоѓа во првиот шешир. Суперлигашот Еурофарм Пелистер 2 ждрепката ќе ја чека од третиот шешир.

Шешир 1: Вардар, Еурофарм Пелистер, Металург, Охрид
Шешир 2: Бутел Скопје, Пролет, Вардар Јуниор, Радовиш
Шешир 3: Еурофарм Пелистер 2, Металург 2, Струга, Работнички
Шешир 4 : Тиквеш, Вардар Неготино, КЛ7, Прилеп

Титулата од националниот Куп ја брани екипата на Металург.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48