b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_06_vest01062020.jpg

Продолжува екипирањето на Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2 за сезоната 2020/21. Клубот постигна согласност за продолжување на договорите со талентираните ракометари од Битола. Четворица „бисери“ попладнево ставија потпис на четиригодишен договор со матичниот клуб.

Десните бекови Симон Мирчевски и Дејан Југовски, голманот Димитар Бардакоски и левиот бек Христијан Митревски се дел од младинскиот состав на Фарук Мемиќ. Четворицата денес позираа при потписот со спортскиот директор на клубот Димитар Митревски.

Следната сезона се очекува нивни настап во Еурофарм Пелистер 2 во Суперлигата.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48