b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_07_ojleski_eurofarm.jpg

Ракометните клубови конечно го добија проколот за тренинзи во сала, кој се чекаше подолго време и ќе можат да ги направат плановите за старт на нетипичните подготовки. Голем дел од нив веќе тренираат на отворено, а дел од нив го одложија стартот. Препораките се тренажниот процес во сала да биде поделен во три фази: инвидуален тренинг, работа во помали групи и колективен тренинг.

Натпреварите ќе се играат без присуство на публика, а сите ракометари и ракометарки ќе мора да бидат тестирани на Ковид-19 најмногу 72 часа пред стартот на лигите.

Протоколот на Ракометната федерација на Македонија изгледа вака:

протокол 1

протокол 2

протокол 3

протокол 4

протокол 5

протокол 6

протокол 7

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48