b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_07_110149553_735092120366566_3312382998905532289_n.jpg

Поранешниот македонски репрезентативец и тренер на Металург 2 и Металург, Александар Јовиќ денес беше претставен како нов предводник на Еурофарм Пелистер 2. Младиот тренер денес беше претставен во Битола и веднаш се зафати за работа, бидејќи попладнево ќе прозива како старт на подготовките на суперлигашoт. Во стручниот штаб на Јовиќ ќе работат Зарко и Атанасовски кои и минатата година беа дел од тренерскиот тим.

Од поискусните ракометари, Еурофарм Пелистер 2 ги продолжи договорите со Васко Димитровски, Стефан Дрогришки, Стефан Талевски, Филип Ивановски, Дарио Петровски. Нови имиња се десното крило Никола Стоилевски, левото крило Цветан Кузманоски и кружниот напаѓач Филип Арсеновски.

Подготовките на Еурофарм Пелистер 2 ќе течат во неколку фази, а по тренинзи на отворено и во помали групи во Битола, екипата ќе се подготвува во Маврово.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48