b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_07_jovic_prozivka.jpg

Александар Јовиќ како нов предводник на Еурофарм Пелистер 2 попладнево го одржа првиот собир со играчите. Јовиќ ја одржа првата прозивка на стадионот под „Тумбе Кафе“ во Битола, поради протоколите за безбедност и спречување на ширењето на коронавирусот.

Новиот тренер се претстави пред младите ракометари и беше одржан прв и лесен тренинг со кој беше означен почетокот на подготовките. Деновите младата екипа ќе тренира во Битола, а од следната недела се сели во Маврово на централните подготовки.

Во новата средина, Јовиќ на располагање ќе има млади ракометари, целта е стекнуваше на што поголемо искуство. Новиот стратег на битолчани долго време беше дел од тимот на Металург, соработуваше со Лино Червар, но и беше прв тренер и во Металург и во Металург 2.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48