b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_07_download_2.jpg

В петок напладне ќе бидат извлечени паровите за следната сезона од ракометната Суперлига. Во домашниот шампионат најсилното друштво во сезоната 2020/21 ќе брои 16 екипи, но меѓу нив нема да бидат Вардар и Еурофарм Пелистер, кои ќе ја прескокнат првата фаза од првенството, поради настапите во СЕХА Лигата.

Прв шешир: Металург и Охрид

Втор шешир: Тинекс Пролет и Бутел Скопјe

Трет шешир: Радовиш и Еурофарм Пелистер 2

Четврти шешир: Струга и Работнички

Петти шешир: Астраион и ГРК Тиквеш

Шести шешир: Голден Арт КЛ7 и Прилеп

Седми шешир: Јуниор Кисела Вода и Младост

од лигата да испаѓаат шест екипи и следната сезона елитната категорија пак да брои дванаесет екипи.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48