b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_07_euro_2_zas.jpg

Комплетиран е ростер на Еурофарм Пелистер 2 со доведување на четворица талентирани ракометари на РК Алушовски. Нови ракометари во ростерот на Александар Јовиќ се Петар Атанасијевиќ, Павле Атанасијевиќ, Стефан Андонов и Ненад Белистојаноски.

Овие новајлии ќе им се приклучат на Кузманоски, Стоилевски и Арсеновски...

Екипата на Еурофарм Пелистер 2 минатата недела ги започна подготовките, а во меѓувреме ги доби и противниците во Суперлигата. Младата екипа ја Јовиќ ќе игра во групата Б заедно со Прилеп, Металург, Работнички, Младост Богданци, Тиквеш и Бутел Скопје.

Во првото коло Еурофарм Пелистер 2 во Битола го пречекува Металург.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48