b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_08_распоред_струга.jpg

Организаторот на Струшкиот ракометен турнир вечерва го објави календарот за 48-тото издание, кое ќе се одржи од 12 до 16 август. Еурофарм Пелистер дебитира в среда навечер против Металург, а следниот ден првиот натпревар ќе го одигра и Еурофарм Пелистер 2 и тоа против Бутел.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ:

СРЕДА, 12 АВГУСТ

17:15 - СТРУГА – ПРИЛЕП
18:45 - СВЕЧЕНО ОТВОРАЊЕ
19:30 - БУТЕЛ СКОПЈЕ – ОХРИД
21:15 - ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – МЕТАЛУРГ

ЧЕТВРТОК, 13 АВГУСТ

17:15 - БУТЕЛ СКОПЈЕ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
19:30 - МЕТАЛУРГ – ПРИЛЕП
21:15 - ВАРДАР – ОХРИД

ПЕТОК, 14 АВГУСТ

17:15 - ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – ПРИЛЕП
19:30 - СТРУГА – МЕТАЛУРГ
21:15 - ВАРДАР – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2

САБОТА, 15 АВГУСТ

17:15 - ОХРИД – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
19:30 - СТРУГА – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
21:15 - ВАРДАР – БУТЕЛ СКОПЈЕ

НЕДЕЛА, 16 АВГУСТ

10:00 - НАТПРЕВАР ЗА 7. МЕСТО
17:45 - НАТПРЕВАР ЗА 5. МЕСТО
19:30 - НАТПРЕВАР ЗА 3. МЕСТО
21:15 - ФИНАЛЕ

Натпреварите ќе се играат без присуство на публика.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48