b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_09_zdrepka.jpg

ЕХФ ги одреди шеширите за утрешната ждрепка за групната фаза во Лига Европа. Еурофарм Пелистер е дел од третиот шешир и не може да се сретне со Татран Прешов, Чеховски Медведи и Бешикташ. Ждрепката ќе биде полудирегирана, а, а истата ќе се одржи утре во Виена, со почеток во 11:00 часот.

Прв шешир: Адемар Леон, Ним, Магдебург, Татабања
Втор шешир: Висла Плок, Динамо Букурешт, Кадетен Шафхаузен, Алингсас
Трет шешир: Еурофарм Пелистер, Чеховски Медведи, Татран Прешов, Бешикташ
Четврти шешир: Тулуз, Монпеље, Фуксе Берлин, Рајн Некар Левен
Петти шешир: Фиверс, Нексе Нашице, ГОГ Гудме, Спортинг Лисабон
Шести шешир: Металург, Тримо Требње, Кристианстад, ЦСКА Москва

Покрај Еурофарм Пелистер, Македонија во Лига Европа ќе ја претставува и Металург.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723