b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_09_zdrepka.jpg

ЕХФ ги одреди шеширите за утрешната ждрепка за групната фаза во Лига Европа. Еурофарм Пелистер е дел од третиот шешир и не може да се сретне со Татран Прешов, Чеховски Медведи и Бешикташ. Ждрепката ќе биде полудирегирана, а, а истата ќе се одржи утре во Виена, со почеток во 11:00 часот.

Прв шешир: Адемар Леон, Ним, Магдебург, Татабања
Втор шешир: Висла Плок, Динамо Букурешт, Кадетен Шафхаузен, Алингсас
Трет шешир: Еурофарм Пелистер, Чеховски Медведи, Татран Прешов, Бешикташ
Четврти шешир: Тулуз, Монпеље, Фуксе Берлин, Рајн Некар Левен
Петти шешир: Фиверс, Нексе Нашице, ГОГ Гудме, Спортинг Лисабон
Шести шешир: Металург, Тримо Требње, Кристианстад, ЦСКА Москва

Покрај Еурофарм Пелистер, Македонија во Лига Европа ќе ја претставува и Металург.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48