b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_10_El_grupi.jpg

Еурофарм Пелистер првото коло на Европската лига ќе игра дома против унгарската Татабања, а во второто коло ќе гостува кај тимот на ГОГ Гудме во Данска. Ова е одлуката на компјутерот на ЕХФ кој ги одреди десетте кола на Лигата на шампионите.

Распоред на натпреварите од групата Д на Европската лига:

1. коло (20.10):

Еурофарм Пелистер – Татабања

2. коло (27.10)

ГОГ Гудме – Еурофарм Пелистер

3. коло (17.11)

Еурофарм Пелистер – Кадетен Шафхаузен

4. коло (24.11):

Рајн Некар – Еурофарм Пелистер

5. коло (01.12):

Тримо – Еурофарм Пелистер

6. коло (08.12)

Еурофарм Пелистер – Тримо Требње

7. коло (09.02.2021)

Татабања – Еурофарм Пелистер

8. коло (16.02.2021)

Еурофарм Пелистер – ГОГ Гудме

9. коло (23.02.2021)

Еурофарм Пелистер – Рајн Некар Чевен

10. коло (02.03.2021)

Кадетен Шафхаузен – Еурофарм Пелистер

Овој првичен распоред не е официјализиран од ЕХФ, и може да претрпи измени заради ТВ правата.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48