b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_01_тримо-еурофарм_пелистер_12.jpg

Еурофарм Пелистер претрпе пораз од 26-23 на гостувањето против ППД Загреб, како дел од подготовките за вториот дел од сезоната. По ремито на првата контрола со Целје, избраниците на Жељко Бабиќ попладнево капитулираа пред актуелниот првак на Хрватска, во натпревар во кој и кај двата тима недостигаа играчи кои се дел од СП во Египет.

Пријателски натпревар:

ППД Загреб – Еурофарм Пелистер 26-23 (16-14)

Спортска сала „Трешњевка“ - Загреб

ППД Загреб:
Ашанин (8 одбрани), Турчиќ, Обрановиќ, Вуглач, Стојниќ, Равниќ 9, Кларица 3, Граховац 1, Краљевиќ, Чавар, Лаљек 4, Жаја, Новак 1, Сиротиќ, Вистороп 4, Буриќ 4
Седмерци: 2/0
Исклучувања: 2 минути

Пелистер:
Чаневски (5 одбрани), Трајковски (4 одбрани), Ојлески 3, Кукоски 2, Мандалиниќ 4, Периќ, Граџан 3, Радовиќ, Ѓукиќ 6, Стјепановиќ 1, Вегар, Мараш 1, Кукуловски 3, Атанасиевиќ
Седмерци: 2/0
Исклучувања: 10 минути

В понеделник од 18:00 часот Еурофарм Пелистер гостува во Велика Горица против истоимената екипа во третиот контролен натпревар.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723