b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_02_2.jpg

Ракометарите на Еурофарм Пелистер победија со два гола разлика против екипата на Нексе, но уште два гола недостигаа за пласман во четвртфиналето, против екипата на Вардар, а со овој натпревар завршија меѓународните натпревари, прво во Лигата на шампиони, а сега и во СЕХА лигата.

На прес-конференцијата по натпреварот зборуваат тренерот Бабиќ и крилото Радовиќ.

Жељко Бабиќ
(тренер на Еурофарм Пелистер)

Горд сум на своите момци и на клубот и покрај елиминацијата. Одигравме одличен натпревар со нашите навивачи кои не бодреа во текот на целиот натпревар. Денеска ништо не исгубивме, туку видовме што треба да поправиме во играта и како да се подготовиме за плеј-офот во македонската лига. Уште еднаш сакам да се заблагодарам на сите навивачите за страста и љубовта кон овој клуб. Сметам дека во следна фаза оди посреќниот тим.

1

Мирко Радовиќ
(ракометар на Еурофарм Пелистер)

Атмосферата беше неверојатна, горд сум на начинот што го претставивме нашиот клуб. Битола е ракометен град, но се надевам дека навивачите не заминуваат разочарани дома, иако не се пласиравме во следната фаза.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48