b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_10_erp1.jpg

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер ги одреди броевите на дресовите за сезоната 2020/21 во СЕХА Гаспром лигата и Лига Европа.

Еурофарм Пелистер 2020/21:

21. Градимир Чаневски (капитен)

16. Благојче Трајковски

4. Никола Марковски

59. Елмир Граџан

10. Томислав Кушан

23. Марин Вегар

7. Дејан Кукуловски

24. Милоран Кукоски

9. Стипе Мандалиниќ

11. Невен Стјепановиќ

30. Мартин Велковски

2. Матео Мареш

3. Гоце Ојлески

6. Бојан Маџовски

13. Мирко Радовиќ

66. Милан Ѓукиќ

19. Ненад Костески

14. Марио Танкоски

18. Јосип Периќ

Стручен штаб:

Жељко Бабиќ (тренер)
Божидар Мојсов (асистент тренер)
Ице Соколески (асистент тренер)

Првиот официјален натпревар е дуелот од првото коло на групата Д на Лига Европа против Татабања на 20 октомври во 18:45 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48