b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_12__DSC1629_xlarge.jpg

Еурофарм претрпе убедлив пораз на гостувањето кај лидерот во групата Б на СЕХА лигата. Веспрем. Уште на стартот Веспрем направи предност од 6-0, а битолчани првиот гол го постигнаа во деветтата минута.

На одмор се замина со предност од 17-10 за Веспрем. а во второто полувреме домаќинот само ја зголемуваше предноста за на крајот да слави со 35-24.

Михаил Петровски со четири гола беше најефикасен во составот на Еурофарм , по три погодоци постигнаа Ојлески, Радовиќ, Јотиќ и Остроушко. Кај Веспрем најефикасни беа Гајиќ и Нилсон со пет, а Манасков даде четири гола.

Во последното коло Еурофарм му гостува на Спартак Москва.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48