b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_12_IMG__7.jpg

По завршувањето на регуларниот дел од групната фаза на СЕХА лигата, дефинирани се осминафиналните парови. Еурофарм Пелистер кој заврши на четвртото место во групата Б ќе се сретне со Нексе Нашице, екипа која заврши на петтото место во групата А.

seha kostur

Натпреварите од осминафиналето се играат на 2/3 февруари и 11/12 февруари.

Осминафинале:

Спартак - Татран
Металопластика - Војводина
Нексе - Еурофарм Пелистер
Пекинг СУ - Мешков

Победниците од овие натпреварои продолжуваат во следната фаза каде ги чекаат двете најдобри екипи од секоја група: Вардар, Мотор, Веспрем и ППД Загреб.

Бранителот на титулата Вардар ќе се соочи во четвртфиналето победникот од дуелот Нексе - Еурофарм Пелистер.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48