b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_07_dres2020.png

Еурофарм Пелистер денес ќе го има првиот собир по долгата пауза поради прекинот на првенството кое беше предизвикано од панедемијата со коронавирус. Тренерот Жељко Бабиќ ќе ги има на собир своите ракометари, ќе им ја претстави програмата за подготовките, а клубот денес го презентираше новиот комплет на дресови со кои ќе се натпреварува во новата сезона.

Она што ќе ги израдува навивачите од Битола е што од трите комплети еден е зелено-бел, па така големата желба на фановите на Пелистер е остварена.

Еурофарм Пелистер најави дека по теркот на големите спортски колективи наскоро ќе отвори и фан-шоп од каде навивачите ќе може да си купат дресови и останати реквизити од својот клуб.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48