b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_07_цветан_кузманоски.jpg

Крилото Цветан Кузманоски од Струга се сели во Еурофарм Пелистер 2. Младиот ракометар денес позираше со дресот на битолскиот суперлигаш, само неколку минути по потпишувањето на договорот. Талентираното 20-годишно крило две сезони по ред е најдобар клупски стрелец и неговите настапи не останаа незабележани.

Новиот тренер Александар Јовиќ во ростерот ги има и засилувањата Стоилевски и Арсеновски, а Димитровски, Талевски, Петровски, Дрогришки останаа носители од ланскиот ростер. Екипата на Еурофарм Пелистер 2 минатата недела ги започна подготовките, а во меѓувреме ги доби и противниците во Суперлигата. Младата екипа ја Јовиќ ќе игра во групата Б заедно со Прилеп, Металург, Работнички, Младост Богданци, Тиквеш и Бутел Скопје.

Во првото коло Еурофарм Пелистер 2 во Битола го пречекува Металург.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48