b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_07_цветан_кузманоски.jpg

Крилото Цветан Кузманоски од Струга се сели во Еурофарм Пелистер 2. Младиот ракометар денес позираше со дресот на битолскиот суперлигаш, само неколку минути по потпишувањето на договорот. Талентираното 20-годишно крило две сезони по ред е најдобар клупски стрелец и неговите настапи не останаа незабележани.

Новиот тренер Александар Јовиќ во ростерот ги има и засилувањата Стоилевски и Арсеновски, а Димитровски, Талевски, Петровски, Дрогришки останаа носители од ланскиот ростер. Екипата на Еурофарм Пелистер 2 минатата недела ги започна подготовките, а во меѓувреме ги доби и противниците во Суперлигата. Младата екипа ја Јовиќ ќе игра во групата Б заедно со Прилеп, Металург, Работнички, Младост Богданци, Тиквеш и Бутел Скопје.

Во првото коло Еурофарм Пелистер 2 во Битола го пречекува Металург.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723