b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_09_djukic_seha.jpg

Новата сезона во СЕХА лигата ќе биде со десет екипи, а, мечевите ќе почнат од 10. октомври. Стартот на новата сезона од СЕХА лигата е пролонгиран за речиси еден месец од првичните планови. Наместо на 12 септември, лигата ќе почне на 10. октомври.

seha grupi

Лигата ќе брои десет клубва кои ќе бидат поделени во две групи. Во ова издание ќе ги нема ЦСКА Москва и Пекинг Универзитет.

Еурофарм Пелистер ќе игра во групата Б против Веспрем, ППД Загреб, Мешков Брест и Металопластика. Во групата А се Вардар Татран Прешов, Војводина, Мотор и Нексе Нашице.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48