vegar.jpg

Еурофарм Пелистер ќе игра во групата Д на Лига Европа. Битолчани ќе играат против силните Рајн Некар Левен од Германија и Татабања од Унгарија, а од Д сегментот за противници ќе ги имаат швајцарскиот Кадетен Шафхаузен, данскиот ГОГ Гудме и словенечкиот Тримо Требње.

Денес, Европската федерација, заедно со носителите на ТВ правата ги одредија термините и саатницата за натпреварите од првите шест кола, кои ќе се одиграат до крајот на годината.

Распоред на натпревари:


20.10.2020 - Еурофарм Пелистер – Татабања (18:45)
27.10.2020 - ГОГ Гудме – Еурофарм Пелистер (18:45)
17.11.2020 - Еурофарм Пелистер – Кадетен Шафхаузен (18:45)
24.11.2020 - Рајн Некар Левен – Еурофарм Пелистер (20:45)
01.12.2020 - Тримо Требње – Еурофарм Пелистер (20:45)
08.12.2020 - Еурофарм Пелистер – Тримо Требње (20:45)
09.02.2020 - Татабања – Еурофарм Пелистер
16.02.2021 - Еурофарм Пелистер – ГОГ Гудме
23.02.2021 - Еурофарм Пелистер – Рајн Некар
02.03.2021 - Кадетен Шафхаузен – Еурофарм Пелистер

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48