b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_10_thumbnail.jpg

На почетокот на последната работна недела пред стартот на натпреварите од Лига Европа, РК Еурофарм Пелистер конечно тренира во комплетен состав. Жељко Бабиќ на располагање ги има Марин Вегар и Марио Танкоски, кои се повредија на турнирот во Атина минатиот месец и во последните неколку недели тренираа одделно од тимот.

Танкоски настапи во петокот против Еурофарм Пелистер 2 и е понапред во периодот на рекуперација од повредата на рамото на Вегар. Повредата на скочниот зглоб на Никола Маркоски не е од сериозна природа и кружниот напаѓач нормално тренира со екипата.

Бабиќ предвидува една тренинг сесија дневно до првиот натпревар од групата Ц на Лига Европа, на 20 октомври од 18:45 часот против Татабања во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48