b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_10_55686913_2123136757776287_4776012248856395776_o.jpg

Еурофарм Пелистер го одложи дебито во новоформираната Лига Европа, па наместо на домашен терен против Татабања, првиот натпревар ќе го одигра во Данска, против ГОГ Гудме.

Од петте противници, битолскиот клуб во минатото играл со три ривали.

17.02.2019 – Еурофарм Работник – Татабања 21-31
31.03.2019 – Татабања – Еурофарм Работник 30-27

08.10.2005 – Пелистер – Кадетен Шафхаузен 30-27
22.10.2005 – Кадетен Шафхаузен – Пелистер 34-28

13.10.1996 – ГОГ Гудме – Пелистер 21-24
19.10.1996 – Пелистер – ГОГ Гудме 14-19

Против тимовите на Тримо Требње и Рајн Некар Левен, Еурофарм Пелистер никогаш не се сретнал.

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48