Повеќе...

Ракометарите на ХЈС Работник од Битола направија голем исчекор кон пласман во Супер лигата со вечерашната победа во дербито од Првата лига во Богданци против Младост со 26-31 (14-16). Екипата која ја водат Иван Марковски и Александар Зарков водеше од почетокот до крајот на мечот и со тоа завршија огромна работа на патот кон Супер лигата.

Повеќе...

Новиот член на Супер лигата, ХЈС Работник од Битола ги покажува големите амбиции во новата сезона во која премиерно ќе игра во елитата.

Денес првите луѓе на клубот Иван Марковски и Александар Зарков во Истанбул потпишаа договор со мароканскиот репрезентативец Асраф Адил. Кружниот напаѓач во мароканската амбасада во Истанбул стави потпис на двегодишен договор со битолскиот суперлигаш. Се работи за стандарден репрезентативец на Мароко и човек кој има 58 настапи за својата земја.

Повеќе...

Амбициите на лидерот во Првата ракометна лига, ХЈС Работник од Битола не престануваат со доведувањето на Филип Чурлевски од Вардар Јуниор. Битолскиот клуб деновите ќе го знае расплетот на сезоната, бидејќи во вторник во Скопје против Вардар 2 го игра клучниот меч за првото место. Победа и нерешен резултат им одговараат на избраниците на Марковски и Зарков, а победа го лансира Вардар 2 со поголеми шанси пред завршницата на сезоната.

Повеќе...

Лидерот во првата ракометна лига, ХЈС Работник од Битола, уште отсега сериозно размислува за следната сезона во која со голема веројатност ќе игра во Супер лигата. Екипата која ја водат Иван Марковски и Александар Зарков презими како лидер со само еден пораз и на добар пат е на Битола да ѝ подари уште еден клуб во најсилната категорија.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48