Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник со соопштение ја информира јавноста за промена во стручниот штаб. Клубот взаемно го раскина договорот и објавува разделба со тренерот Стевче Алушовски.

Повеќе...

Металопластика - Еурофарм Работник 27-26 (11-12)

Еурофарм Работник влезе во негативна серија во СЕХА лигата, откако загуби и на четвртиот натпревар по ред. Попладнево на гостувањето кај Металопластика во Шабац во дуел со возбудлив финиш, битолскиот тим беше поразен со 27-26.

Повеќе...

Кокс - Еурофарм Работник 23-21 (13-13)

Ракометарите на Еурофарм Работник претрпеа нов минимален пораз во во Лигата на шампионите. Битолчани одиграа неизвесен меч со малку погодоци кој го загубија со два гола разлика.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Савехоф 32-31 (18-12)

Еурофарм Работник ја запиша втората победа во Лигата на шампионите, откако денес во Битола го совлада Савехоф со 32-31. Во дуел со многу осцилации, следеше драматична завршница во која овој пат тие ја имаа среќата.

Повеќе...

Претпоследниот домашен натпревар во групата Ц на Лигата на шампионите ракометарите на Еурофарм Работник го играат в недела против Савехоф. Овој дуел е можност да се прекине серијата на неуспеси и да се израдува на вториот триумф.

Повеќе...

Спортинг Лисабон - Еурофарм Работник 36-26 (17-11)

За разлика од претходните порази на Еурофарм Работник кои беа многу тесни, денес македонскиот вицешампион загуби убедливо со десет голови разлика. Натпреварот почна израмнето, но по 10. минута Спортинг почна да се одлепува. Со серија од 12- 2, домаќините дојдоа до предност од осум голови разлика, 16-8, па на полувремето заминаа со 17:11.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48