Повеќе...

По завршувањето на натпреварот во Прешов, тренерот на Еурофарм Работник, Стевче Алушовски на прес-конференцијата кратко го опиша натпреварот и поразот на македонскииот вицешампион од 31-29.

Повеќе...

Татран Прешов - Еурофарм Работник 31-29 (15-14)

Во рамките на шестото коло од Лигата на шампионите, Еурофарм Работник го загуби петтиот натпревар, пак многу тесно и драматично. Во првото полувреме и двете екипи имаа свои периоди, и Татран и Еурофарм имаа водства со по три гола разлика, на одморот домаќините заминаа со предност од 15-14.

Повеќе...

За натпреварот од шестото коло на ЕХФ Лигата на шампионите меѓу Еурофарм Работник и Савехоф (17.11.2019) започна процесот за акредитирање на сите ТВ, Веб ТВ и радио станици според процедурата за акредитирање на натпреварите на Еурофарм Работник сезонава.

Повеќе...

Европската куќа на ракометот ги делегираше официјалните лица за натпреварите од шестото коло на Лигата на шампионите. По репрезентативните обврски за време на ЕХФ неделата, веќе од четврток започнуваат натпреварите од редовното коло на најсилното европско натпреварување.

Повеќе...

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи в понеделник 4 ноември во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

Повеќе...

СЕХА лигата одреди нов термин за одигрувањето на натпреварот од Б групата меѓу Металопластика и Еурофарм Работник.
Дуелот во Шабац беше првично закажан за 11 ноември, но овој натпревар има нов термин, а тоа е 23 ноември, сабота од 13:00 часот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48