Повеќе...

Во рамките на зимските подготовки за пролетниот дел, екипата на Еурофарм Пелистер го одигра првиот тест со новиот тренер Жељко Бабиќ. Без репрезентативците кои учествуваа на последното Европско првенство во Шведска, Австрија и Норвешка, Еурофарм Пелистер забележа победа од 29-22 (14-11).

Повеќе...

Денес во просториите на Еурофарм Пелистер беше потпиша договорот со кој хрватскиот стручњак Жељко Бабиќ се обврза да ја води екипата до јуни 2021 година.

Повеќе...

Селекторoт на сениорска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за претстојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка. На дефинитниот список се најдоа четворица ракометари на Еурофарм Пелистер: Маџовски, Маркоски, Митревски, Велковски.

Заради повреда нема да настапи Велко Маркоски, а од списокот испадна и Костески.

Повеќе...

Еурофарм Пелистер утринава го потврди хрватскиот стратег Жељко Бабиќ за нов тренер на тимот. Битолскиот клуб во сооднос со високите амбиции ангажираше познат тренер со големо искуство.

Повеќе...

По завршувањето на регуларниот дел од групната фаза на СЕХА лигата, дефинирани се осминафиналните парови. Еурофарм Пелистер кој заврши на четвртото место во групата Б ќе се сретне со Нексе Нашице, екипа која заврши на петтото место во групата А.

Повеќе...

Eкипата на Еурофарм триумфираше на гостувањето кај Спартак Москва со 21-33 (11-19) во последниот десетти натпревар од групната фаза.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48