Повеќе...

Еурофарм Пелистер - Нексе Нашице 24-22(13-10)

Пирова победа за Еурофарм Пелистер, битолскиот тим триумфираше над Нексе со 24-22, недоволно за пласман во четвртфиналето од СЕХА лигата и пресметка против Вардар. Пелистер не успеа да ја надополни негативата од гостувањето кај Нексе. Македонскиот тим во својот деби настап во СЕХА лигата завршува во осминафиналето.

Повеќе...

Истражувањата и проценките покажуваат дека помалку од 40% од возачите користат сигурносен појас. Тој процент е уште помал кога станува збор за сопатници на предното седиште кои користат појас. Бројот на патници на задното седиште кои користат појас е приближно еднаков на нула. За споредба само, стапката на користење сигурносен појас на предните седишта во земјите од Европската унија е околу 90%, а на задните седишта од 60% до 70% и Европската унија ова го смета за „сериозен проблем“.

Повеќе...

Екипата на Еурофарм Пелистер пред себе го има најважниот натпревар во оваа натпреварувачка сезона. Во Битола гостува тимот на Нексе Нашице, во рамките од реванш-дуелот од осминафиналната фаза на СЕХА лигата. На денешната прес-конференција пред новинарите зборуваа тренерот Бабиќ и бекот Јотиќ.

Повеќе...

Вечерва во преполниот анфитеатар на ФИКТ се одржа 55. по ред манифестација „Избор на најдобри спортисти на Битола за 2019 година“, во организација на Сојузот на спортови на Битола со поддршка на Општина Битола и градоначалничката на Битола, м-р Наташа Петровска.

Повеќе...

Почитувани љубители на ракометот

Билетите за престојниот натпревар од СЕХА лигата помеѓу екипите на РК Еурофарм Пелистер и РК Нексе кој се игра на 12 февруари во 20:15 часот ќе бидат пуштени во продажба денес 5 февруари 2020 година во 15:00 часот. Цената на билетот изнесува 150 денари и истите ќе може да се набават преку веб локацијата https://kartieurofarm.mk и на вообичаените продажни места:

Повеќе...

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи в понедекник на 11 февруари во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48