Повеќе...

Еурофарм Пелистер загуби со 23-20 во првиот осминафинален натпревар од СЕХА лигата кој се одигра во Хрватска.

Повеќе...

Втор натпревар и втора победа за Еурофарм Пелистер за време на подготовките во Србија. Битолчани имаа добар тест против суперлигашот од Суботица и забележаа победа со 28-19.

Повеќе...

СЕХА лигата ги одреди термините за одигрување на осминафиналните натпревари сезонава. Еурофарм Пелистер гостува во првиот натпревар против Нексе Нашице на 1 февруари во 15:00 часот, додека реваншот е закаж за 12 февруари во 20:15 часот во Битола.

Повеќе...

Еурофарм Пелистер продолжува со пријателските натпревари во рамките на подготовките за продолжение на сезоната. Македонскиот вицепрвак по поразот од Вардар во Скопје замина во Врбас (Србија) и веќе на првата контрола дојде до победа.

Повеќе...

Еурофарм Пелистер и Вардар го одиграа најсилниот меѓусебен тест пред враќањето на СЕХА и европските обврски. Битолчани ќе продолжат на мини-турнеја во Врбас, Србија со која ќе ги заокружат подготовките за вториот дел од сезоната. Жељко Бабиќ ќе ја има комплетната екипа на располагање, со иклучок на капитенот Гоце Ојлески, кој поради повреда мора да одмора.

Повеќе...

Ракометарите на Вардар и Еурофарм Пелистер попладнево во СЦ „Јане Сандански“ одиграа пријателски меч од затворен тип на кој европскиот шампион славеше со 32-28. Ова беше прв меч за „црвено-црните“ во новата година и пред стартот на вториот дел од сезоната, откако Еурофарм Пелистер веќе имаше две контроли против КЛ7.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48