Повеќе...

Македонскиот вицешампион и минатата сезона претставник на нашата земја во Лигата на шампионите, Еурофарм Пелистер го продолжува процесот на засилувања за сезоната 2020/21. Од денес нов член на битолскиот суперлигаш е младиот Дејан Кукуловски, кој минатата сезона го носеше дресот на Вардар.

Повеќе...

Македонскиот вицешампион Еурофарм Пелистер обезбеди уште едно, петто засилување за новата сезона. Битолската екипа се засили со Томислав Кушан, кој претходно настапуваше за Натурхаус Ла Риоха во минатите три сезони. Хрватскиот интернационалец потпиша двегодишен договор со македонскиот клуб.

Повеќе...

Продолжува екипирањето на Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2 за сезоната 2020/21. Клубот постигна согласност за продолжување на договорите со талентираните ракометари од Битола. Четворица „бисери“ попладнево ставија потпис на четиригодишен договор со матичниот клуб.

Повеќе...

Европската ракометна федерација ги одреди номинациите за идеалниот тим на сезоната во Лигата на шампионите. Во десет категории номинирани се по пет ракометари, а меѓу избраните се најде и левиот бек на Еурофарм Пелистер минатата сезона, Украинецот Владислав Остроушко.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер 2 започна да се екипира за сезоната 2020/21. Клубот ќе се натпреварува во Суперлигата и не ги крие високите амбиции во натпреварувањето. За да се задржи автентичноста на битолскиот клуб и познатата школа, Еурофарм Пелистер 2 ги продолжи договорите со некои од ракометарите кои го понесоа товарот во сезоната 2019/20.

Повеќе...

Репрезентативецот на Хрватска, левиот бек Стипе Мандалниќ од вечерва е нов член на Еурофарм Пелистер. Тој е најголемото засилување за битолскиот тим за новата сезона, откако од Загреб потврди дека потпиша договор на две сезони.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48