Повеќе...

Почитувани

Во време на големата светска пандемија од коронавирусот и сите предизвици кои ги носи борбата против ковид 19, менаџментот и вработените во ЕУРО-ФАРМ секојдневно го даваат својот придонес во справувањето со кризата на територија на Република Северна Македонија.

Повеќе...

Со четирите победници на првата фаза од Купот на Македонија, комплетиран е списокот на 16 учесници во четвртфиналната фаза.

Пред ждрепката определени се квалитативните шешири, а Еурофарм Пелистер се наоѓа во првиот шешир. Суперлигашот Еурофарм Пелистер 2 ждрепката ќе ја чека од третиот шешир.

Повеќе...

Еурофарм Пелистер 2 - Работнички 33-17 (19-10)

Во првиот натпревар под името Еурофарам Пелистер 2, во рамките од 15. коло од Суперлигата, во Битола падна тимот на со 33-17. Околу петстотини љубители на ракометот видоа ддве млади екипи кои се надигруваа за првенствени бодови. Победникот беше решен уште во првото полувреме кога екипата на Александар Зарков се одлепи на 19-10. Вториот дел донесе игра со послави одбрани и многу голови.

Повеќе...

После денешната седница на Владата клубовите кои викендов имаат предвидени натпревари, добија само препорака на трибините да нема публика. По оваа препорака, а и по реакцијата на Ракометната федерација на Македонија да се почитува истата, РК Еурофарм Пелистер 2 ги информира љубителите на ракометот дека натпреварот од 15. коло на Суперлигата меѓу Еурофарм Пелистер 2 и Работнилки в сабота 29 фебруари 2020 година ќе се игра без присуство на гледачи.

Повеќе...

Битолчани вчера собраа 60.000 ден откупувајќи ги на аукција дресовите на ракометарите на Еурофарм Пелистер како дел од донаторската акција на Ротаракт клубот Битола со несебична поддршка на битолските компании SN брокер, ЈК травел и SN финансии кои го поддржаа овој настан.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер победија со два гола разлика против екипата на Нексе, но уште два гола недостигаа за пласман во четвртфиналето, против екипата на Вардар, а со овој натпревар завршија меѓународните натпревари, прво во Лигата на шампиони, а сега и во СЕХА лигата.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48